EMG Çevre

İmha Hizmetleri

İmha Hizmetleri

İmha Hizmetleri Nedir?

İmha hizmetleri çağımızda oldukça büyük bir öneme sahip olan ve günden güne daha da popülerleşen bir hizmet türü olmaktadır. Bunun sebebi ise günümüzün teknoloji çağı olması ve günlük hayattaki her şeyimizin teknoloji ile tam bir uyum içinde olmasındandır. Kişisel veriler kapsamı altına giren sebeplerin korunmasında da oldukça büyük bir önem arz etmektedirler. İnsanlar özel olarak nitelendirdiği resim, video, şifre ve benzeri şeyleri kimsenin görmemesini ve bunların gizli kalmasını isterler. Teknolojinin hızla ilerlemesiyle insanlar teknolojinin getirdiği faydalara sevinirken, diğer yandan getireceği risklerden dolayı tedirgin olabiliyorlar. Devlet büyükleri, ünlüler ve benzeri kişiler, “hacker” ismi ile tanımlanan kişilerce şantaja ya da özel hayatlarının ifşasına maruz kalabiliyorlar. Ayrıca geri dönüşüm için ya da artık kullanmayacaklar telefon, tablet, bilgisayar ve benzeri gereçleri insanlar çöpe yahut geri dönüşüme atıyor. Sorumsuzca atılan bu cihazların içeriğinde bulunan öğeleri başka insanların görebilme ihtimali de bulunmaktadır. O yüzden artık kullanmayacağınız teknolojik eşyaları geri dönüşüme atmadan önce mutlaka bir imha hizmetine göndermeniz gerekmektedir.

 

İmha Hizmetinden Nasıl Yararlanabilirim? 

 • İmha hizmeti vermekte olan işletmelerin bünyelerinde birçok makine yer almaktadır. Bu makinelere baktığımızda ilk olarak “Döner Dişli Testere Makinesi”nin imha hizmetleri için olmazsa olmaz bir konumda olduğunu görürüz. Bahsi geçen bu makinenin çalışa prensibi; içine atılan teknolojik cihazın bellek görevi gören yapıları adeta parçalamasıdır. Bu işlem sayesinde bu bellek uzuvları artık kullanılamayacak bir hale gelir ve kişisel verileriniz koruma altına alınır.

 

 • İmha hizmeti vermekte olan yerlerin kullandığı bir diğer imha aleti ise fırınlardır. Bu bahsedilen fırınlar alabildiği en yüksek ateşi aldıktan sonra teknolojik veriye ait tüm parçalar bu fırınlarda adeta kül olana dek yanmaktadırlar. Böylelikle içeriğinde yer alan bellekler de kullanılmaz hale getirilmektedir. Bu işlem yapılmadan önce muhakkak patlama etkisi yapabilecek (batarya vb.) materyaller cihazdan ayrılmalıdır.

 

 • İmha hizmeti için muhakkak bu işte profesyonel kişilerle birlikte çalışılmaya özen gösterilmelidir. Ev içinde, ev imkanlarıyla teknolojik herhangi bir cihazı imha etmek kesinlikle tehlikelidir ve patlama etkisi oluşturabilme ihtimali bulunmaktadır.

 

Veri imha yöntemleri ikiye ayrılır;

chart

Sıkça Sorulan Sorular

Artık kullanmayacağınız teknolojik eşyaları geri dönüşüme atmadan önce mutlaka bir imha hizmetine göndermeniz gerekmektedir.

İmha hizmeti için muhakkak bu işte profesyonel kişilerle birlikte çalışılmaya özen gösterilmelidir. Ev içinde, ev imkanlarıyla teknolojik herhangi bir cihazı imha etmek kesinlikle tehlikelidir ve patlama etkisi oluşturabilme ihtimali bulunmaktadır.

 • Talep Formu

  Atık gönderimi için EÇBS Sistemi üzerinden MOTAT talebi açılır

 • Atık Alımı

  Tehlikeli Atık Taşıma Aracları ile atım alımı tamamlanır.

 • Atık Kabülü

  MOTAT’lı araçlar ile tesise taşınan atıkların EÇBS Sistemi üzerinden kabulu yapılır.

 • Sıralama

  Kabul yapılan atıklar türlerine göre sınıflandırılır.

 • Tehlike Giderme

  Tehlikeli atıklara ön işlem uygulanır.

 • Atık İşleme

  Atık’lar ayrıştırma, parçalama ve veri imha işlemlerinden geçer.

 • Raporlama

  Yetkili kuruluşlara gerekli raporlamalar sağlanır.

Galeri